WYDZIAŁ
FIZYKI, MATEMATYKI I INFORMATYKI

O Wydziale Fizyki, Matematyki i InformatykiSylwetka absolwentów Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki,
(strona w aktualizacji)

Sylwetka absolwenta kierunku Informatyka:- pobierz
Sylwetka absolwenta kierunku Matematyka:- pobierz
Sylwetka absolwenta kierunku Fizyka Techniczna:- pobierz

Sylwetka absolwenta kierunku Nanotechnologie i Nanomateriały:- pobierz 

[Mieczysław Mucha, 2018-07-27 11:34]

Droga Młodzieży,

Absolwenci Szkół Średnich !


Bardzo gorąco zapraszam Was do studiowania na naszym Wydziale. Celem studiów na każdym z trzech prowadzonych u nas kierunków jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie przyszłych absolwentów do samodzielnego modelowania rzeczywistości i rozwiązywania problemów, wymagających zastosowania zaawansowanych technik informatycznych, metod modelowania matematycznego oraz odpowiednich modeli fizycznych. Kształcenie na naszym wydziale jest odpowiedzią na zapotrzebowanie firm; tych dużych i tych mniejszych, które potrzebują informatyków, matematyków i fizyków, funkcjonujących blisko rzeczywistych problemów: projektowania, produkcji, zarządzania i biorących udział w tworzeniu ich praktycznych rozwiązań.

 

Wydział prowadzi szereg nowych specjalności pozwalających na łatwe dostosowanie do zmieniających się wymagań rynku. Studenci naszego Wydziału poznają metody grafiki komputerowej oraz techniki multimedialne niezbędne do projektowania profesjonalnych serwisów i witryn internetowych, z wykorzystaniem najnowszych technologii i środowisk informatycznych. Absolwenci naszego wydziału zdobywają kwalifikacje w zakresie szeroko rozumianych matematycznych, fizycznych i informatycznych podstaw problemów współczesnej techniki. Są bardzo dobrze przygotowani do komputerowego modelowania zjawisk występujących w przyrodzie i społeczeństwie. Potrafią z sukcesem realizować się w firmach konsultingowych, przemysłowych, produkcyjnych, jak również w instytucjach bankowych, ubezpieczeniowych i działach IT przedsiębiorstw różnych gałęzi gospodarki. Najzdolniejsi studenci mają możliwość otrzymania stypendiów do krajów Unii Europejskiej w ramach programów LLP–Erasmus i IT-PRO. Warto podkreślić, że nasi absolwenci łatwo znajdują zatrudnienie na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Jest on reprezentowany przez szereg firm, głównie sektora IT, które ściśle współpracują z Wydziałem. Nasi absolwenci mogą również kontynuować naukę na studiach podyplomowych i doktoranckich w Politechnice Krakowskiej lub innych uczelniach Krakowa, z którymi nasz Wydział ściśle współpracuje. 
Gwarantuję Wam, jako naszym przyszłym Studentom, dużą satysfakcję ze studiów na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki. 

Studentów na WFMiI:1416 
Studia stacjonarne - 1027 
Studia niestacjonarne - 348
Obcokrajowcy - 41

Dr hab. Andrzej Woszczyna, prof. PK 
Dziekan

[Mieczysław Mucha, 2018-05-17 11:34]
[Mieczysław Mucha, 2018-05-17 11:34]
 • ADRES
 • Siedziba:
  ul. Podchorążych 1,
  30-084 Kraków, Polska

 • TELEFONY
 • Kierownik Dziekanatu: 12 628 31 56
  Kierownik Administracyjny: 12 628 31 52
  Biuro Dziekana: 12 628 31 58

 • COPYRIGHT
 • Wszystkie prawa zastrzeżone
  (C) 2018 Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki
  Politechnika Krakowska